Gruzie: Stopem přes Kavkaz

15:05  /  Kateřina Kubištová

"Proč zrovna Gruzie?" ptali se nás všichni. "Proč ne!" Překrásnou zemi na Kavkaze projeli Kačka a Míra za 25 dní autostopem v červenci 2017. Jejich cílem bylo splynout s touto zemí bývalého Sovětského svazu, přiblížit se co nejvíce jejím obyvatelům, poznat krásy panenské přírody, ale především zažít další skvělé životní dobrodružství.

Celkem najeli 2 900 km, obdivovali ohromné hory, spřátelili se s místními, jezdili auty patřícími na vrakoviště, ochutnali mnoho dobrot gruzínské kuchyně včetně skvělého vína, jehož je Gruzie kolébkou, mluvili rusky, projeli se policejními auty, strávili den v nemocnici a především si to na 1000 % užili.

Gruzie je země, která vás nejenom ohromí svou krásou a pohodovým životem místních lidí, ale také každý den zažijete tolik neuvěřitelností, že vám už na konci ani nepřijde divné, když za jízdy upadne kolo od auta. Kačka Kubištová je nadšená 23letá cestovatelka z Plzně. Zatím stihla dlouhodobě pobýt a pořádně procestovat pouze Island, Norsko a Gruzii a už se nemůže dočkat svých dalších dobrodružství.

Během čtyřměsíčního pobytu na Islandu v roce 2015 se zamilovala do autostopu. Ten jí umožňuje mnohem lépe splynout s místními a dozvědět se tak více o zemi než běžný turista. Ráda svým povídáním o cestách inspiruje ostatní, tak se třeba inspirujete i vy.