Kenya: Expedice Ugali

13:10  /  Mili Sojková

Z hektického Nairobi se vydáme až na mrazivý vrchol Mt. Kenya, což je téměř pětitisícová "sestřička" Kilimandžára a druhá nejvyšší hora afrického kontinentu. Výšková nemoc bude kompenzována nezapomenutelnou krajinou plnou lobélií, senécií a dalších úžasných rostlin, které evokují pocit, že jsme se právě ocitli v pravěku.

Za divokými zvířaty a rituály Masajů pak zamíříme do rezervací Nakuru a Amboseli. V první z nich u velikého jezera žije spousta vodního ptactva, tisíce pelikánů, plameňáků, volavek.
Ale potkáme zde i zebry, opice a nosorožce a zažijeme požár. V druhé rezervaci - Amboseli - uvidíme nejvíce slonů v životě a siluetu Kilimandžára za nedalekou hranicí s Tanzánií.

Cestou potkáme masajského učitele a ten nás pozve do své rodné vesnice. Rozpadajícím se autobusem pak projedeme značný kus hrbolaté cesty při pobřeží z
Mombasy přes Watamu a Malindi a následně se přeplavíme na ostrov Lamu v Indickém oceánu. Nahlédneme pod hladinu při šnorchlování a pak zažijeme dramatickou plavbu na tradiční, věčně nakloněné plachetnici.

Je Keňa tou pravou zemí pro poznání rovníkové Afriky? Co je to ugali? Jak vypadá život v masajské vesnici? Jsou všichni černoši stejní? Jak přežít výškovou nemoc ve 4790 metrech nad mořem? To vše a ještě mnohem více se dozvíte, když přijdete na přednášku o naší Expedici Ugali.

Vyprávění se spoustou fotografií z expedice k rovníku si pro Vás připravila známá plzeňská fotografka Mili Sojková.