Zikmund 100:  Po stopách legend Hanzelky a Zikmunda

20:00 / Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek


Jak moc se svět změnil za posledních 60 let? To Vám v přednášce nazvané Po stopách legend Hanzelky a Zikmunda ukáží Lukas Socha a Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100. Rozhodli se vydat ve stopách nejoblíbenějších českých cestovatelů po euroasijském kontinentě, najít stejná místa, která znali z nejznámějších HaZ fotek a nafotit je tak, jak vypadají dnes. Načasování této cesty nebylo náhodné - pan Zikmund letos slaví sté narozeniny, a právě 100 srovnávajících fotografií mělo být dárkem k jeho jubileu. Nakonec se však podařilo získat skoro dvojnásobek, a výsledkem této cesty je víc jak 190 záběrů srovnávající realitu let 1959 - 1964 a roku 2018.
Tato lovecká fotovýprava zabrala téměř devět měsíců náročného vyhledávání a cestování napříč Asií, tisíce nafocených snímků, hodiny natočených záznamů za pomoci nejmodernějších technologií, ale hlavně velké odhodlání dotáhnout tento dlouholetý sen k uskutečnění.

Přednáška Vás seznámí s každodenní realitou této výpravy - najít správné místo, dostat se tam, nafotit, a pokračovat na další snímek. Jak moc byli kluci úspěšní? Jak moc to bylo náročné a s kým vším se na cestě setkali? O tom všem, okořeněném zážitky a historkami z cest, Vám dobrodruzi z projektu Zikmund100 povypráví v interaktivní přednášce doplněné záběry a videy z cesty.