Cesta k cestě: Travel-coaching

18:40  /  Štěpán Pastula

Cestování jako nástroj růstu? Proč ne. Cestujeme, protože skrze cestu poznáváme především sami sebe a své okolí. Každý člověk, každá kultura a každé místo nás dokáže obohatit a toto bohatství nejlépe můžeme zhodnotit na místě zvaném domov a s lidmi, kteří jsou částí našeho života. Důležité je přistoupit k tomuto procesu vědomě a cíleně jít po hlasu nás samotných.

Na této přednášce nečekejte zeměpisná fakta a obyčejné příběhy z jedné země. Vydáme se nejen napříč krajinou různých míst naší planety, ale vstoupíme též do krajiny vnitřní. Podíváme se na to, co obnáší "jít si svou cestou". Veselé příhody, něco k zamyšlení, několik fakt a spousta zemí, rozdílných kultur a poznání, která každé z těchto míst přinesla. Ať již chcete nalézt inspiraci k vaší velké Cestě nebo se snažíte pochopit, co na tom ti druzí mají. Humornou formou projdeme jednou z Cest bez obalu.

Slovy Štěpána: "Cestování je taková urychlující příměs, která po zamíchání do běžného života rozvíří klidné vody našeho bytí a vrhne nás do proudu, který nás unáší. A cílem každého života je dostat se do oceánu a dříve nebo později se tam dostane každý z nás. S urychlovačem nebo bez."

Štěpán Pastula (1981, Plzeň) - průvodce, kouč. Od roku 2006 propadl cestovatelské horečce a touze poznávat nové kraje, kultury a životní filozofie. Prognóza: neléčitelné. Nutno pravidelně podávat cestovní dávku v malých i větších porcích s cílem udržet hladinu cesto-steronu v normě. Proto se od roku 2014 věnuje průvodcování a životnímu koučinku, ve kterém cesty hrají velkou roli. Vždyť skrze poznávání zajímavých kultur zážitkovou formou ve spojení s dalšími impulsy můžeme dojít i k sobě samotným. A tuto možnost zprostředkovává přímo či nepřímo svým klientům.

Odkaz na Štěpánův WEB, FB nebo Blog.