Již od roku 2012 pořádá skupina nadšenců - cestovatelů tradiční setkávání a sdílení se zaměřením na cestování, kultury, rozšiřování dovedností a předání zkušeností. Festival je určen nejen pro zkušené cestovatele, ale i pro širokou veřejnost. Všichni zde najdou zajímavé tipy, postřehy a zkušenosti - jak ze zemí vzdálených a exotických, tak i z našeho regionu. Naším hlavním cílem je zprostředkovat návštěvníkům atmosféru dalekých krajů a pozvednout povědomí o životě v mnohých kulturách světa, ze kterých můžeme čerpat inspiraci i poučení. Festival je setkáním lidí 'stejné krevní skupiny' se zájmem o svět a jeho bohatství.

Chceš rozšířit naše řady? Sháníme dobrovolníky pro jednotlivé festivaly.

Kdo za tím vším stojí?

Štěpán Pastula

organizátor, zakladatel

Již více než 10 let navštěvuji vzdálené končiny s cílem poznávat nové kultury, nová místa, nové lidi a skrze to vše poznat i sám sebe. K čemu by to vše bylo, kdybychom tyto cesty nesdíleli a nepředávali poznatky dále! Festival vznikl právě pro tento účel a již sedmým rokem plní své poslání.  Objevujte s námi, otevřete se světu a jiným kulturám.

Těším se na setkání s vámi.

Martin Pávek

organizátor, zakládající člen

Jednou z mých velkých vášní v životě se stalo poznání a studium indiánských etnik a zaniklých kultur světa. Již pět let se věnuji cestování a později průvodcovství po tajemném Peru, kde několikrát do roka navštěvuji Amazonii a její domorodé obyvatele. Do festivalu se zapojuji již od počátků a rostu společně s ním.

Kristýna Bartošová

propagace, organizace

Kristýna obohacuje tým organizátorů od roku 2016. Její nadšení pro cestování a k Blízkému východu se nezapře. Ráda cestuje, jí a fotí.

Kateřina Kubištová

Organizace

Kačka je nadšená 23-letá cestovatelka z Plzně. Zatím stihla dlouhodobě pobýt a pořádně procestovat pouze Island, Norsko a Gruzii, a už se nemůže dočkat svých dalších dobrodružství. K organizačnímu týmu Letem světem se připojila koncem roku 2017.Pavel Stejskal

Grafika, organizace