O NÁS

Celosvětová pandemie vykolejila běžný život každého z nás a způsobila i odsunutí festivalu na pozdější termín. Není však čas sedět s rukama v klíně a vzdychat. Jedno z nejdůležitějších poznání z cest světem je, že každá šlamastika se dá překonat, pokud kolem sebe máte skupinu lidí, kteří stojí při spolu. Jelikož komunita lidí kolem cestování je pro-aktivní, rádi bychom podpořili naší aktivitou kritickou situaci v Plzni a okolí.


Jak se můžeš zapojit?

  • Ušij doma několik roušek případně zorganizuj skupinu dalších, co Ti pomohou a společně dejte dohromady co můžete.

  • Pošli nám informaci kdy, kde a kolik roušek je možné vyzvednout

  • Kontaktujeme Tě ohledně svozu, distribuce a domluvíme se na detailech 

(Svoz probíhá aktuálně každé dva dny)

Chceš rozšířit naše řady?

Kdo za tím vším stojí?

Štěpán Pastula

organizátor, zakladatel

Slovy našeho "řídi" je vystiženo mnohé "Již více než 10 let navštěvuji vzdálené končiny s cílem poznávat nové kultury, nová místa, nové lidi a skrze to vše poznávám i sám sebe. K čemu by to vše bylo, kdybychom tyto cesty nesdíleli a nepředávali poznatky dále! Každá zkušenost z naší "cesty životem" předaná dále, může obohatit a posunout další lidi. Festival vznikl právě pro tento účel, setkání, sdílení, čerpání nových informací, zkušeností a dovedností. Již devátým rokem plní své poslání, z čeho mám upřímnou radost."

Toto jsou slova, které od Štěpána uslyšíte na otázku proč založil Letem světem. Zeptejte se ho osobně na festivalu, co vám dalšího poví. 

www.stepas.cz, www.travelcoaching.cz


Pavel Stejskal

Grafika, web

Sníh, mráz, tma a zima. Pavel byl nejspíš v minulém životě sněhulákem. Jak jinak si vysvětlit, že nejvíce miluje země které jsou za polárním kruhem. Domluví se norsky a vždy má u sebe termosku s čajem.. Nepřekvapivě! Kromě toho hraje na příčnou flétnu a skvěle fotí.  Vytváří naši grafiku a přináší skvělé nápady.

www.vinvinstudio.com 


Lucie Dobřenská

Organizace

Úsměv Lucie zpravidla vidíte jako první, při návštěvě festivalu. Jelikož je skvělá v počítání a vítání lidí, často se pohybuje kolem vstupu. Její cestovatelské ambice dalece přesahují průměr populace v ČR a její cestovatelský deníček se každým rokem krásně rozšiřuje. Ráda fotí a objevuje nová místa.  


Jan Hosnedl

Organizace, GFK

Zástupce ředitele na Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni. Vyrostl na knížkách Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, ale také Richarda Halliburtona či Thora Heyerdahla, 11 let strávil v oddílu vodních skautů. Zajímá se o atmosférickou optiku a polární záře, dílo malíře Bohumila Bimby Konečného. Organizátor výstav a besed. Procestoval Evropu od Albánie po Laponsko, podíval se i do vysněné Jižní Ameriky.


Veronika Fialová

Organizace, program na školách,

Verča je s festivalem Letem světem spojená od jeho počátků. Baví ji setkávání s inspirativními lidmi, jimiž cestovatelé bezpochyby jsou. Ráda čte, cvičí a spí.  Dříve též velmi ráda cestovala, a navštívila Izrael, Island a mnoho dalších zemí. Její nejdelší a nejhezčí dovolená však skončila před šesti lety, trvala tři roky a trávila ji doma, protože to byla dovolená mateřská.


Kristýna Bartošová

propagace, organizace

Kristýna obohacuje tým organizátorů od roku 2016. Její nadšení pro cestování a k Blízkému východu se nezapře. Ráda cestuje, jí a fotí.


Marta Štolfová

organizace, partneři

Marta je nováčkem v našem týmu, ale zkušenostmi nepokulhává nikde vzadu. Pomáhá na festivalu s tvořením a posouváním festivalu dále. Martu ovlivnil půl roční pobyt v deštném pralese, kde znovuobjevila své spojení a vydala se novou cestou. Od svého návratu pracuje s lidmi a pomáhá jim vidět to, co neviděli a objevit jejich vlastní cestu, třeba právě i na festivalu Letem světem.

Lucie Šefčíková

PR, emaiing, potkáte se s ní převážně jako partner, či prodejce na festivalu.


Martin Pávek

Organizace

Martin je člověk, který stál u zrodu festivalu Letem světem a již 9 rokem, ať již aktivně, či pasivně, s ním žije. Jednou z Martinovo velkých vášní v životě se stalo poznání a studium indiánských etnik a zaniklých kultur světa. Již pět let se věnuje cestování a později průvodcovství po tajemném Peru, kde několikrát do roka navštěvuje Amazonii a její domorodé obyvatele.


A mnoho dalších z řad lidí souznících s festivalem!

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu