Cestovatelé pozor! Připravili jsme pro vás ve spolupráci s ITEP Plzeň sérii cestovatelských přednášek na veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje. 


 V termínu: 19. - 21. 9. 2019

PROCESTOVALI JSME CELÝ SVĚT NA FESTIVALU LETEM SVĚTEM V PLZNI!

Festivalový víkend 8.-9. března 2019 je za námi! Děkujeme všem přednášejícím, dobrovolníkům, partnerům, vystavovatelům a hlavně návštěvníkům, kteří v jeho průběhu vytvořili přátelskou a uvolněnou atmosféru.

Inspirativní prostředí naplněné až po okraj esencí všech koutů naší planety dalo možnost prolétnout celým světem a propojovalo návštěvníky se zajímavými místy a kulturami. Festival opět dostál cíle, kterého se již osmým rokem drží: přibližovat kultury, inspirovat k cestám, propojovat lidi a odbourávat předsudky. Na tři sta padesát návštěvníků se mohlo setkat tváří v tvář s exotikou, a to nejen díky výstavám a přednáškám. Do akce se zapojili a svoji přítomností obohatili moderované diskuze cizinci z Afriky, Vietnamu, Ukrajiny a Blízkého východu. Děkujeme tímto za spolupráci plzeňské firmě Hannah a Rock Point za materiální a mediální podporu, Českému rozhlasu jako hlavnímu mediálnímu partnerovi, Liman sportu a dalším již tradičním partnerům, kteří podporují naši snahu a myšlenku otevírat svět lidem!

V letošním roce připravujeme podobné akce i na dalších místech Západočeského kraje. Nejbližší termín akce Letem světem je 8.-9.června, kdy se koná Letem světem v Nečtinech. Festival se odehrává v malebném prostředí Nečtin a využívá prostoru nejen zdejšího regionálního muzea, ale letos nově i prostor kostela svaté Anny, budovy starého Špitálu a přilehlých venkovních prostor. Také nás poprvé čeká venkovní scéna a mnoho aktivit, soutěží, táborák, indiánské týpí s programem a rituály kolem něj a koncert ve svaté Anně.

V rámci festivalu budete mít možnost zacvičit si jógu nebo naučit se držet rovnováhu na Slackline.

V průběhu celého roku též organizujeme projekt Letem světem na školách a dáváme možnost zpestřit výuku v českých školách prostřednictvím besed a tématických projektových dnů s vybranými osobnostmi z řad cestovatelů.

Přejeme dobré cesty a těšíme se na setkání při dalších akcích, případně nejpozději při již 9. ročníku festivalu Letem světem v Plzni v březnu 2020.


×

Chcete včas obdržet aktuální program a případné novinky na Váš email?

  • Jedenkrát až třikrát do měsíce Vám budeme zasílat aktuální informace o nových článcích, nabídku Cest a doporučení na zajímavé akce. Měsíc před termínem festivalu zasíláme dvakrát týdně bližší informace k festivalovému dění. Ochrana Vašich osobních údajů je pro nás na prvním místě! Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů.
Odebírat novinky
OKOKS