Program Nečtiny 2020


Pátek 19.6.

18:00   Zahájení

18:15    Tajemné Peru a indiánské kultury - Martin Pávek

19:30    Estonsko - Jirka Kalát

20:45   Filmová produkce v hlavním sále

  • "Krásné živé památky", autoři: Petra Všelichová, Adéla Sirotková

21:30   Zažehnutí ohně, bubnování, kytara a zpěv


Sobota 20.6.

7:30    Ranní jóga / Ranní běh

8:30    Techniky zpřítomnění, dechová cvičení a naladění na nový den

9:30    Společná snídaně

10:00   Sumatra - život v pralese a cesta k sebe - Marta Štolfová

11:30     Lukostřelecká instruktáž kvalifikovaným lektorem (poté možnost střelby po celý den)

12:00    Workshop ( bubnování / výroba sandálů )

Filmová produkce  v hlavním sále:

  • "Záhada lokálek", autor: Andrea Průnusová;

13:30     Instruktáž slack-line, aneb rovnováha je pro život důležitá

14:00    Cestování s rodinou v karavanu - Maďarsko, Polsko, Rumunsko - Milan Chadima

15:30     Instruktáž - Práce s myslí (ohýbání lžíce a roxorů)

16:00    Workshopy ( malování na tašky / Toulky po krajině lidské mysli - Martina Merisi )

Filmová produkce v hlavním sále:

  • "Krásné živé památky"; autoři: Petra Všelichová, Adéla Sirotková;
  • " Překvapivé stavby: Zóna pro umění 8smička v Humpolci"; autor: Martin Krušina;

17:30     Instruktáž - Práce se strachem (chození po střepech / lámaní šípů)

18:00    Cestování po Indii - Filip Němec

19: 15   Život v Maroku - Tereza Huclová

20:30  Travel stand up show

Otevřeno přihlašování pro kohokoliv, kdo chce se podělit o své zážitky ve vyhrazeném čase a pokud bude ohodnocen nejlépe diváky, vyhrává cenu Cesťáka 2020 a zaslouženou odměnu.

 

  • Vyhlášení celodenní soutěže


22:00 Večerní program kolem ohně, společné bubnování



Neděle 21.6.

7:30  Ranní jóga s lektorem / Ranní běh

8:30  Techniky zpřítomnění, dechová cvičení a naladění na nový den

9:30  Společná snídaně

10:00 Bosna a Černá Hora - Martina Merisi

11: 30  Cesta k sobě po Laosu a Vietnamu - Adéla Lustyková Metlická

13:00 Workshop ( Výroba japonské origami )

Filmová produkce v hlavním sále

  • "Záhada lokálek", autor: Andrea Průnusová;

14:15  Uzavření festivalového prostoru

14:15 -17:00  Průvodcovaná procházka s programem po okolí

Doprovodný program

  • Panelové diskuze s cestovateli
  • Chůze po střepech, ohýbání roxorů a ohýbání lžiček
  • Lukostřelba
  • Slack-line
  • Bubnování
  • Jízda na kánoi
  • Malování hennou - Henna Magdaléna,
  • Malování a vybarvování mandal
  • Rituály a sdílení praktických poznání z cest,
  • Masáže - Shiatsu - Martin Vachuška
  • Indiánské týpí
  • Autorská výstava Vlaďky Boudové Příroda v Domově - Domov v Přírodě
  • Mužský a ženský kruh (sobota - 13- 14 h - bude upřesněno místo konání)
  • Dokumentární filmy s tématikou cestování Tourfilm 2020


Co bude na místě k zakoupení:

  • čaje a káva, pivo, limo, koláče a drobné pochutiny, buřty na oheň
  • indické, peruánské, nepálské a další autentické výrobky
  • Nezapomeneme i na něco z domácí výroby

S kým se ještě setkáte:

  • Úsměv pro Tibet
  • Prales Dětem
  • Amnesty Internationa
  • Radosti Nepálu
  • Projekt z Indie.cz
  • Otevřená mysl - Milan Chadima
  • Výroba Origami - Jana Trnková


Změna programu vyhrazena.