Dobrodružství z oceánů

STEVE LICHTAG

  • Sobota  | 18:30 - 19:30
  • Velký sál

"Je lepší být vzrušený radostí z toho, že žraloka vidíte, než z toho, že zemřete."

Steve Loveček Lichtag, cestovatel, režisér, producent, spisovatel, potápěč a dobrodruh, přiznává, že má potlačený pud sebezáchovy. Potápí se bez ochranné klece mezi pětimetrové bílé žraloky a filmuje je z takové blízkosti, že se jich může dotknout. Největší radost má, když se mu žralok zakousne do kamery, aby zjistil, zda to není k jídlu.

Steve Lichtag se jako první ponořil k velkému bílému žralokovi bez ochranné klece. Získal přes 80 cen, jeho filmy i jméno je tak známé po celém světě.

Fantastický podmořský svět ještě dodnes ukrývá svá tajemství. Neprobádané tajemné kouty jsou pro nás suchozemské tvory stále ještě nerozluštěnou záhadou. Díky lidským vynálezům jsme schopni do tohoto světa vstupovat a odhalovat jeho dosud nepoznané tváře. Každý z nás v sobě nosí kousek dobrodruha. Jsou profesionálové, kteří mořským hlubinám zasvětili celý život, ale i tací, kteří za lásku k oceánům zaplatili cenou nejvyšší. Nejvíce je však těch, kterým stačí tento prapodivný svět pozorovat z přirozeným lidským respektem a úctou z bezpečí svého domova. Těm všem, kteří mají chuť na chvíli utéct od starostí všedních dnů a ochutnat kouzlo strhujícího světa oceánů, je určena pozvánka na tuto zajímavou besedu.