Z Čech až na konec Číny

VLADIMÍR HAUK

  • Sobota  | 20:00 - 21:00
  • Střední sál

To nejlepší z prvních 12 000 km cesty kolem světa. Výběr nejveselejších, nejdramatičtějších, nejzajímavějších i nejdojemnějších příběhů z putování přes Polsko, Bělorusko, Rusko, Tatarstán, Baškortostán, Kazachstán, Ujgursko a Čínu. Vlakem, autobusem, na skútru, na kole i pěšky. S malým baťůžkem, čistou hlavou, úsměvem a nadhledem člověka, otřískaného životem:-)

Táta kolem světa - aneb jak jsem přestal odkládat svůj sen a vyrazil

Zbývalo mi pár let do padesátky. Porozvodové trable jsem měl zdárně za sebou. Včetně pár známostí, které protečou mezi prsty dříve, či později. Nic zvláštního.

Kluci byli téměř dospělí. Ve věku, kdy potřebovali víc moje peníze, než moji péči. Ve věku, kdy jsou tátovy rady stejně úplně "mimo mísu". Co teď? Co s načatým životem? Co bude dál? Kdysi jsem přemýšlel o cestě kolem světa. Možná, snad, někdy? Až kluci dostudují....? Možná? Snad? Někdy? Pojedu hned!

Když to nejde najednou, půjde to na etapy. Někam dojedu a vrátím se letadlem. Někdy příště budu pokračovat dál.

Sbalil jsem malý baťůžek, nechal doma klukům pár drobných na domácnost a nastoupil do vlaku směr "svět". S úsměvem, nadšením, čistou hlavou a srdcem dokořán. Vzrušený z představy, co mě čeká.


Odkaz : Web