Putování Zlatou stezkou, aneb i po Čechách dojdeme daleko

ŠTĚPÁN PASTULA

  • Sobota  | 16:30 - 17:30
  • Velký sál

Máte rádi cestování a objevování nových míst a chtěli byste mu dát nový rozměr? Možná jste už slyšeli o poutnících a fenoménu novodobé "psychohygieny", o poutích po Svatojakubských stezkách do Santiaga de Compostela či dalších po celé Evropě a chtěli byste si sami zažít putování? Pro tyto zážitky a zkušenosti s putováním nemusíte jezdit daleko. Mnoho významných poutních míst a stezek leží přímo v našem kraji.

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. Systém tras se ustálil v podobě tří hlavních větví: prachatické, vimperské a kašperskohorské. Vydejte se tedy se po stopách těchto historických stezek a seznamte se s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi našeho kraje. Tyto turistické trasy o celkové délce 631 km tvoří příležitost nejen k chůzi za sebepoznáním,ale i poznáním vlastních kořenů a historie.

Na této přednášce se dozvíte nejen o Zlaté stezce, ale i o historii a významu putování, jeho současnosti, o jeho aspektech, přínosech a možnostech, jak jej využít k osobnímu rozvoji. V rámci přednášky se vydáme Zlatou stezkou a projdeme si některé doporučované úseky s konkrétními aktivitami. Získáte novou inspiraci, jak obohatit své putování krajem.


Štěpán Pastula je nezávislý průvodce a kouč. Před lety propadl cestovatelské horečce a touze poznávat nové kraje, kultury a životní filozofie. Věnuje se průvodcování a životnímu koučinku, ve kterém cesty a poutě hrají velkou roli. Záliba v těchto dvou oborech vedla k jejich propojení a vzniku Travelcoaching.cz(cestovní koučink). Prosazuje cestu a objevování nových míst jako formu sebevzdělávání a seberozvoje. Vždyť skrze vědomé poznávání zajímavých míst a kultur zážitkovou formou, ve spojení s dalšími impulsy, máme možnost dojít i k sobě samotným. Rozšiřování poznání světa "tam venku" tak pomáhá k zorientování ve světě vnitřním.